LISTA STU 2022 – najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie

Już po raz 20. „Puls Medycyny” prezentuje sylwetki lekarzy, którzy mieli największy wpływ na rozwój polskiej medycyny. Od 2014 r. oceniamy też w oddzielnym rankingu osoby, które przyczyniły się do poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Plebiscyt Lista Stu jest swoistym podsumowaniem osiągnięć, którymi w danym roku wyróżniły się nominowane osoby w różnych dziedzinach medycyny i systemu ochrony zdrowia. Ostatnie lata wyraźnie pokazały jednak, że dla ostatecznej oceny nie bez znaczenia są wydarzenia, sytuacja społeczna, ekonomiczna czy historyczna podsumowywanego roku.

W tak zacnym gronie znalazła się Pani Prof. dr hab. n. med. Dominika Dudek

1. Dominika Dudek, prof. dr hab. n. med., spec. psychiatrii; kierownik Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum; prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przewodnicząca Komisji Bioetycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego; redaktor naczelna czasopisma „Psychiatria Polska” oraz przewodnicząca Komitetu Redakcyjno-Wydawniczego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego; wyróżniona Nagrodą Miasta Krakowa 2022 w dziedzinie „Nauka i technika”.